fbpx
swimrun wióry

Wystartuj w Górach Świętokrzyskich!

Chcesz postawić sobie wyzwanie? I nie ma to być kolejny bieg, czy triathlon? Chcesz spróbować czegoś nowego?
Znamy to uczucie i dlatego 3-go września w Górach Świętokrzyskich, damy Ci możliwość odkrycia w Polsce nowego sportu, jakim jest szwedzki swimrun.

Swimrun Wióry – Góry Świętokrzyskie – foto Adam Galica

Na świecie tego typu zmagania uznawane są za jedne z najtrudniejszych jednodniowych wyścigów wytrzymałościowych. Trasę tu całkowicie dyktuje przyroda i warunki atmosferyczne. Ty i Twój partner lub partnerka macie ją pokonać razem od startu do mety. Nie bierzcie ze sobą zbyt wiele. Każdy dodatkowy przedmiot na tak trudnej trasie tylko ciąży i sprawia, że jesteście wolniejsi. A czas działa na waszą niekorzyść! Wystarczy zatem pianka, okularki pływackie, dobre buty, bojka wypornościowa, łapki pływackie no i sama bardzo dobra umiejętność pływania oraz twarda głowa. Będziecie bowiem zdani tylko na siebie. Będziecie musieli stawić czoła własnym słabościom. Ciężkiemu, zdradliwemu terenowi i szybko tykającemu stoperowi.

Swimrun Wióry – „Śladami Pionierów”, czyli tu gdzie do swojego debiutu trenował pierwszy Polski Swimrun Team, to nie jest wyzwanie dla każdego! 4,6 km pływania i 28 km lądem wokół zatopionego w sercu świętokrzyskich gór zalewu, to niby nie dużo tak? Przekonaj się zatem, czy 6 godzin wystarczy Wam, by dotrzeć do mety!

www.goswimrun.com foto – UltraLovers


Jeśli jednak masz w sobie, na tyle pokory, że umiesz powiedzieć – „Jestem twardy ale bez przesady”, to na zachętę mamy dla Ciebie dystans sprinterski -„Marzenie o swimrunie”, czyli 1,8 km pływania i 8 km biegu. Dlaczego „marzenie”? Bo wiemy jak ciężko na początku namówić kogoś do swimrunu. Dlatego tu robimy wyjątek. Trasę krótką, możesz pokonać solo. Pamiętaj jednak, że prawdziwy swimrun to tylko start w parach! Dlatego i tu zachęcamy, by robić to razem. Wtedy te zawody stają się prawdziwą przygodą i jeszcze większym wyzwaniem. „Na lini startu staniecie jako partnerzy ale jeśli skończycie wyścig, będziecie jak bracia!”
– Michael Lemmel – odkrywca swimrunu i organizator Mistrzostw Świata ÖTILLÖ

I jak nadal zainteresowana lub zainteresowany tematem? Czy może będzie to marzenie na przyszłość? Czasu nie zostało wiele ale jeśli czujesz się na siłach, to pamiętaj, że marzeń nie ma co odkładać na przyszłość. Najlepiej smakują te świeżo upieczone! Przemyśl zatem sprawę raz jeszcze, namów partnera lub partnerkę i poznajcie magię szwedzkiego swimrunu, jaką w sercu Gór Świętokrzyskich szykują dla was najbardziej doświadczeni polscy swimrunerzy.

www.goswimrun.com foto – UltraLovers

Zobacz regulamin zawodów i jak to wszystko planujemy! 

LEAVE A COMMENT