fbpx

Wypożycz piankę swimrun na zawody

W piance, czy bez pianki?

Im bliżej jakichkolwiek zawodów swimrun – dostajemy sporo pytań odnośnie pianek. Jedni są już po kilku artykułach i po treningach, w trakcie których mieli okazję sprawdzić swój sprzęt do swimrunu. Te osoby często wiedzą czego już chcą. Jest jednak spora grupa osób, które nie są przekonane, czy swimrun to ich bajka i pierwszy start traktują jako swoistą próbę. Te osoby pytają najczęściej „W piance czy bez pianki?” Nasza odpowiedź brzmi zawsze tak samo. W piance!

Pianka to przede wszystkim większe bezpieczeństwo i komfort termiczny, gdy jest zimno. Oczywiście co innego, gdy na dworze panuje skwar – wtedy pianka daje nieźle popalić, bo można się w niej ugotować. Tego nikt nie ukrywa, wręcz należy o tym mówić, by zawodnicy byli na coś takiego przygotowani. Takie są uroki swimrunu – raz zimno, raz gorąco. Dlatego my z praktycznego punktu widzenia od zawsze polecamy krótkie pianki swimrunowe, które łatwo zdjąć do połowy na dłuższe odcinki biegowe, by wietrzyć swoje torsy. Nie zmienia to jednak nadal faktu, że w wodzie w piance jest zawsze bezpieczniej.

Czy od razu muszę kupić piankę do swimrunu?

Wymóg pianki na wielu zawodach, nie oznacza, że musisz taką piankę od razu kupować. Każdy, kto pyta o to, czy warto – najpierw dajemy mu możliwość wynajęcia pianki na testy lub wypożyczenia jej za bardzo symboliczną kwotę na nasz trening, by móc się przekonać, który model leży najlepiej i jakie możliwości poruszania się w zmiennym terenie daje pianka do swimrunu. Tak więc odpowiadając na pytanie, czy od razu kupować – mówimy – weź wypożycz piankę do swimrunu.

Jaką piankę wypożyczyć?

Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy bowiem ma inne oczekiwania. Jedni chcą mieć zamek z przodu i z tyłu. Innym wystarcza tylko z tyłu. Jedni szukają czegoś z wyższej półki, inni rozpatrują budżetowe modele bazowe. Dla jednych ważniejsza od wytrzymałości jest wyporność. Inni natomiast są w stanie trochę z niej zrezygnować na rzecz pianki odpornej na wszystko. Zerknij na największy międzynarodowy test pianek, w którym uczestniczyliśmy w tym roku w Chorwacji.

Gdzie wypożyczyć piankę do swimrunu?

Z naszego rozeznania, takich miejsc nie ma wiele. Jednym z nich jest nasz set testowy, z którego piankę można wynająć na 10 dni. Ma to na celu możliwość wypróbowania konkretnej pianki w warunkach bojowych. To ułatwia decyzję przedzakupową, tym którzy wiedzą, że piankę chcą kupić, tylko jeszcze nie wiedzą jaką. Tym bardziej, że gdy w ciągu tygodnia od wypożyczenia decydujesz się na zakup takiej – możesz nową kupić w cenie niższej o wcześniejszy wynajem.

Na stornie www.sklepgoswimrun.pl – znajdziecie rodzaje pianek jakie wypożyczamy na prawdziwe testy, a nie tylko na tzw. „pomacanie”. Są to pianki NU, Colting, Head, Dare2tri. Najszerszy wachlarz pianek dostępnych na naszym rynku. Ich ilość i rozmiarówka jest oczywiście ograniczona. Nie warto wynajęcia pianki zatem zostawiać na ostatnią chwilę. Jeśli jesteście zainteresowani jakimiś konkretnym modelem, to poniżej przedstawiamy warunki wynajęcia takiej pianki. Jeśli natomiast chcecie przetestować po prostu jakąkolwiek piankę do swimrunu, to dobierzemy Ci odpowiednią podając jej wszystkie znane nam wady i zalety. To Ty finalnie decydujesz, w czym będziesz trenował i startował.

wypozyczalnia pianek goswimrun

Jak widzicie nie obsługuje u nas tego automat, bo z naszego kilkuletniego już doświadczenia wiemy, że tabela rozmiarów u wielu producentów, a realia to często dwie różne sprawy. Dlatego pytania o pianki prosimy kierować na biuro@webd.pl

Tu możesz się zapoznać z regulaminem naszej wypożyczalni.

Warunki pogodowe w Polsce i Europie są teraz tak zmienne, że naszym zdaniem lepiej być przygotowanym na wszystko, a nie tylko na cieplarniane warunki, które oczywiście kuszą startami na tzw. „Golasa”. Ponadto wypożyczenia to najlepsza forma testu pianki o jakiej myślisz w przyszłości.

LEAVE A COMMENT