fbpx

Test butów Salomon S/LAB XA AMPHIB 2

 W związku z tym, że moje buty swimrunowe już się „kończą” pomyślałem „Jacek, może czas na zmianę?”

Zamienię Ciebie na lepszy model

Buty Salomon S/LAB XA AMPHIB 2 wypatrzyłem na nogach Pontusa Lindberga i George’a Bjälkemo – mistrzów świata w swimrunie z 2019 roku.Po szybkim research’u w sieci znalazłem buty na stronie Salomona i od razu uderzyła mnie wysoka cena tego modelu (789zł sklep Salomona). Wiem, że ceny butów poszły strasznie do góry ale ja wciąż żyję w epoce gdzie najwyższe modele chodziły po 400-500zł. Nie zraziłem się – szukałem promocji i faktycznie znalazłem. Buty wyłapałem za 500zł.

Fot. Jacek Śliwiński

Model ten pod względem wizualnym bardzo mi sie spodobał co ułatwiło decyzje o zakupie.

Test butów

Po rozpakowaniu i wzięciu butów do ręki uderza ich lekkość 264g (nr 46), drop 4mm czyli taki jak lubię, cholewa raczej dla osób z wąską stopą, znikoma amortyzacja więc but nie jest dla każdego. Przymierzam i od razu wiem, że znalazłem to czego szukałem (lekko i wygodnie). Teraz tylko wyjść w teren. Zrobiłem w nich kilkadziesiąt kilometrów i jestem zachwycony, są mega wygodne, ich lekkość daje niesamowite uczycie lotu, podeszwa pięknie trzyma się nawierzchni, nie miałem nic do zarzucenia tym butom.

Fot. Jacek Śliwiński

Przyszedł najwyższy czas przetestować je w warunkach do jakich zostały stworzone – Swimrun Nidzica. Powiem krótko – rewelacja! Nic nie przeszkadzało, miałem wrażenie bosych stóp, prześwitujące fragmenty siateczki z boku bardzo szybko przepuszczają wodę co ułatwia zmianę woda -ląd. Jedyne nieprzyjemne odczucie było podczas brodzenia w wodzie, miałem wrażenie, że but chciał mi sie zsunąć z pięty… jakby system zapięcia Quicklace puszczał, mogłem również za lekko ściągnąć sznurowanie przy ubieraniu (będę dalej testował).

Fot. Ultra Zajonc

I tyle, to była jedyna rzecz jaką wyłapałem.. resztą jestem zachwycony. Mogę z czystym sumieniem polecić ten model każdemu kto lubi buty minimalistyczne o niskiej amortyzacji.

Moją opinię już znacie, po dane techniczne odsyłam na stronę Salomon S/LAB XA AMPHIB 2

Autor: 

Jacek Śliwiński

  Trener pływania, medalista Polski Junirów w pływaniu, medalista MŚ w pięcioboju morskim, uczestnik MŚ w swimrunie OTILLO. Zwycięzca wielu polskich zawodów w swimrunie. Trener w Goswimrun.pl

LEAVE A COMMENT