fbpx

Swimrun Kalendarz 2019

Swimrun kalendarz 2019 w Polsce

Proporcjonalnie wraz ze wzrostem zawodników rośnie liczba zawodów, które zostaną zorganizowane w roku 2019 w naszym kraju. Swimrun kalendarz 2019 zaczyna zatem już fajnie wyglądać. Oficjalnie wiadomo już o 5 lokalizacjach, w których łącznie będzie można ścigać się na 13 trasach! Jest już zatem w czym wybierać, a z informacji nieoficjalnych spodziewać można się przynajmniej jeszcze jednej sporej imprezy i kilku mniejszych, bardziej lokalnych. Skupmy się jednak na oficjalnym kalendarzu startów swimrun w 2019 roku w Polsce.

18 maja – Swimrun Jeziorak

Wygląda on tak, że zawodnicy na pierwsze starty muszą poczekać do maja, gdzie w połowie miesiąca zadebiutuje Swimrun Jeziorak. Organizatorzy Swimrun Poland zapraszają na Warmię na trzy dystanse 36 km (31 km run i 5 km swim), 25 km (22 km run i 3 km swim), 11,5 (10 km run i 1,5 km swim). Wszystkie rozgrane zostaną na najdłuższym w Polsce jeziorze – Jezioraku. Na każdym z dystansów startować można tylko w parach.

26 maja – Swimrun Industrialny

Jest to nowa impreza, która jak na razie ma jeden dystans 15 km (2 km swim i 13 km run), a na nim mogą ścigać się pary i soliści. Organizatorzy jako jedynie dopuszczają uczestników młodszych niż 18 lat. Dolny limit wiekowy to 16 lat. Dla młodszych natomiast tego samego dnia rozegrany zostanie aquatlon. Impreza w Januszkowicach swoją nazwę wzięła od największej działającej koksowni w Europie, której widok towarzyszyć zawodnikom, będzie na każdym kroku.

1 czerwiec – Swimrun Sumin

Dwa tygodnie później Polswimrun. Tu po raz trzeci organizatorzy zapraszają na Kociewie, a konkretnie do Sumina. Tu również przygotowano trzy dystanse 42 km (36,5 km run i 5,5 km swim) i25 km (21 km run i 4 km swim).  Na tych dystansach zawodnicy dopuszczeni są tylko w dwuosobowych zespołach. Natomiast sprint 11 km (9 km run i 2 km swim) przewidziany jest tylko dla solistów.

Tu możesz przeczytać nasz raport z edycji 2108

30 czerwca Garmin Swimrun Series Stężyca

Na kolejną imprezę również nie będzie trzeba długo czekać. 30 czerwca po raz drugi będzie można ścigać się na Kaszubach w Stężycy. Tu na zawodników czekają też trzy dystanse. 25 km , 10 km i 5 km. Dwa ostatnie dla podniesienia widowiskowości tego sportu rozgrywane są na pętlach. Kibicom łatwo będzie można śledzić poczynania sprinterów. Na 5 i 10 km ścigać można się jednak tylko solo. Dystans Główny przeznaczony jest jednak już dla zespołów.

To właśnie tu rok temu swoich sił w swimrunie po raz pierwszy w Polsce, spróbowali zawodowi triathloniści bracia Ławiccy i Najmowicz. Ich wrażenia po starcie skłoniły  organizatorów Labo Sport Polska i Goswimrun.pl by przestawić dzień zawodów, które połączone są z największym cyklem triathlonowym w Polsce Garmin Iron Triathlon. W tym roku zatem w sobotę możesz być triathlonistą, a w niedzielę już swimrunnerem.

Tu znajdziesz nasz raport z edycji 2018.

24 sierpnia – Swimrun Wióry

Po wakacyjnej przerwie, a raczej szlifowaniu formy, po raz trzeci zapraszamy zawodników na dwie trasy w Góry Świętokrzyskie. Szykuje się mocne ściganie na mocno crossowych trasach. 12,5 km  (2,5 km swim i 10 km run) i 31,5 km (5,5 km swim i 26 km run). Na obu dystansach ścigamy się w parach. Jednak tak jak w pierwszym roku imprezy, jako organizatorzy zdecydowaliśmy się przywrócić możliwość startu solo na krótkim dystansie, a ostatnie kilometry długiego dystansu przemodelować tak, by kibice mogli obserwować ostatnie 3-4 zmiany ląd-woda prosto z tarasu widokowego nad tamą. To zdecydowanie uatrakcyjni życie w miasteczku zawodów, jeśli tak jak w poprzednich edycjach pierwsze trzy pozycje będą rozgrywały się w zasadzie do ostatnich metrów.   

Przeczytaj nasz raport z edycji 2018.

14 września – Swimrun Solina

Bieszczadzka impreza to trzy dystanse rozgrywane na Jeziorze Solińskim. Przez okoliczne wyspy, lasy, wzgórza, wsie zawodnicy do pokonania mają odpowiednia:  45,6 km (40,2 km run i 5,4 km swim), 24,4 (21,0 km run i 3,4 km swim), 10 km (9,5 km run i 1,5 km swim). Na każdym z nich ścigamy się w parach. Dystans najdłuższy punktowany jest do rankingu Mistrzostw Świata w Swimrunie OtillO.

Tu znajdziesz nasz raport z wyścigu w 2018 roku

Czy ktoś jeszcze słyszał o jakiś planowanych startach? Jeśli tak dajcie nam znać biuro@goswimrun.pl

autor Anna Lis

LEAVE A COMMENT