fbpx

Polacy na Swimrun Costa Brava

Gdy rok temu obstawialiśmy, na jakie starty swimrunowe za granicą zapiszą się Polacy, to Swimrun Costa Brava miał dużo większe noty niż pozostałe. Wydawało nam się, że łatwość dojazdu (stosunkowo tanie loty do Barcelony), atrakcyjna trasa i sprzyjające warunki atmosferyczne odegrają tu dużą rolę. I po części tak się stało, choć wydawało nam się, że wystąpi tam więcej zespołów niż np. w Chorwacji (startowało 5 zespołów).

Tymczasem na katalońskie wybrzeże przyjechały, tylko dwa polskie zespoły. Tylko albo i aż, bo pamiętajmy, że swimrun w naszym kraju dopiero raczkuje. Tak więc to tak i tak 200% więcej niż rok wcześniej – jeśli chodzi o udział w tej imprezie 😉

foto: Michał Stajniak

Nasz kraj reprezentowały dwa zespoły Agnieszka Kruszewska-Senk i Olek Senk – prowadzący Obozy Biegowe.pl oraz „Pączki” Kasia Bogdańska i Michał Stajniak. Ciekawy wywiad z Michałem o swimrunie znajdziecie tutaj. Opisuje w nim jak pierwszy start w tej dyscyplinie, wywrócił do góry nogami jego plany startowe w triathlonie.

Zapytaliśmy członków obu zespołów o ich pierwsze wrażenia po starcie.

foto: obozybiegowe.pl


Aleksander Senk
Na otwarcie naszego sezonu wybraliśmy 4 km pływania + 17 km biegu w pięknych okolicznościach przyrody, czyli dystans sprint na Costa Bravie. Pływanie między skałami, bieg tuż nad samym wybrzeżem po uroczych miasteczkach, starych umocnieniach wojskowych, tunelach, schodach (całym mnóstwie schodów), nadmorskiej promenadzie i krawędziami klifów. Jednym słowem bajka!” 

Agnieszka Kruszewska-Senk
„Obawiałam się trochę zimnej wody, bo faktycznie taka była (ok 15 stopni) ale prawda jest taka, że będąc odpowiednio ubraną nie miałam z tym większych problemów. Zadowolona też jestem z małego eksperymentu jaki zrobiłam, bo zrezygnowałam z „ósemki” między nogami i skorzystałam tylko z wyporności na piszczele i to był moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Płynęłam dużo efektywniej niż z „ósemką” – ja po prostu muszę kopać nogami w wodzie. Do naszego głównego startu na Solinie jest jeszcze trochę czasu, by poćwiczyć takie pływanie, bo o bieganie jestem spokojna. Jest to w końcu nasz chleb powszedni.”

 

 

 

foto: Michał Stajniak

Michał Stajniak

„W porównaniu do moich początków pływania openwater, znacznie się poprawiłem ale start na morzu, gdy jest wysoka fala, był dla mnie wyzwaniem. Znacznie lepiej nawiguję niż rok temu, jednak ciężko było tak i tak utrzymać równą linię. Nie ukrywam martwiłem się, też o startującą ze mną debiutantkę i zamiast patrzeć do przodu, wciąż rozglądałem się na boki ale niepotrzebnie, bo Kasia świetnie dała sobie radę.”

Kasia Bogdańska
„Były to moje pierwsze zawody ale nie ostatnie. Swimrun daje kopa. To praktyczna lekcja jak się nie poddawać i szybka nauka, że często możesz dać z siebie dużo więcej niż przypuszczasz. Nie będę ukrywała, to było moje pierwsze takie pływanie w morzu, na takiej fali. Lekki strach jednak nie przysłonił pięknych okoliczności natury, w szczególności w miejscach niedostępnych normalnie dla człowieka – chcę więcej!”

foto: Michał Stajniak

 

 

  


Wyniki Polaków na Costa Brava Swimrun 2018

20 msc. open – ObozyBiegowe.pl – Aleksander Senk, Agnieszka Kruszewska-Senk (MIX 8)
52. msc. open – Pączki – Michał Stajniak, Katarzyna Bogdańska (MIX 17)

Na tym dystansie wystartowało 20 zespołów mieszanych.

Jeśli interesuje was jak wygląda trasa i tereny po jakich toczy się wyścig zachęcamy do obejrzenia zeszłorocznego filmiku.

 

Sami jako goswimrun, też poznaliśmy uroki tych okolic, kręcąc tam spot promujący swimrun przez wicemistrzynię świata Sarah Hansson!

Więcej o zawodach znajdziecie na stronie: www.swimruncostabrava.cat

LEAVE A COMMENT