fbpx
otillo swimrun

Polacy na OTILLO SWIMRUN WORLD SERIES – 1000 LAKE, GERMANY 2016 (video)


Zapraszamy na relację Jędrka i Rafała (Swimrun Team Poland) z niemieckiego startu w serii OTILLO SWIMRUN WORLD SERIES – 1000 LAKE. Panowie na własne oczy przekonali się czym jest hipotermia, która zdziesiątkowała zawodników. Na trasie odpadła prawie 1/3 teamów!

Oto co Jędrek pisał po zawodach:

„Aaaaa Zimno! Temperatura wody 11 stopni, powietrza tylko 4! W tej przenikliwej zimnicy do pokonania mieliśmy w sumie ponad 43 km. 10 km w wodzie i 33 km lądem. Jak dla mnie idealne proporcje w swimrunie! Jednak po raz pierwszy mogliśmy rozpoznać u siebie początkowe objawy hipotermii. Organizm wtedy wywołuje drgawki, by wytworzyć więcej energii na ogrzanie. Nie jest to fajna sprawa. Dlatego pewnie z tego powodu aż 43 teamy poddały się lub musiały podporządkować się decyzji służb medycznych i organizatorów, by przerwać wyścig. Aż lub tylko 43 teamy ze 144 startujących?! Rafał, który miał dziś słabszy dzień przestraszył mnie przed jednym z ostatnich pływań, mając wielkie opory przed ponownym wejściem do wody. Wtedy zapaliła mi się lampka kontrolna. Całe szczęście pozbierał się i na ostatniej przeprawie wodnej pokazał jak się pływa. Lubię taką walkę i te momenty odradzania się. To daje powera!”

Finalnie polski zespół, po początkowym błądzeniu na trasie, uplasował się na 65 pozycji na 101 drużyn kończących zawody. Panowie nie ukrywają, że apetyt był na znacznie wyższą lokatę, może zatem w 2017 roku rewanż? 

LEAVE A COMMENT