fbpx

Wióry – ostatni swimrun solo w tym roku!

Ostatnia szansa na swimrun solo w tym roku!

Nie masz partnera, chcesz przekonać się jak poradzisz sobie z naprzemiennym biegiem i pływaniem? Swimrun Wióry 2019 to ostatnia w tym roku szansa na swimrun solo! Jest to bowiem ostatnia w tegorocznym kalendarzu impreza, która dopuszcza możliwość indywidualnego startu.

Czy swimrun solo to swimrun?

„Tu opinie są podzielone. Dla mnie prawdziwy swimrun to start w parze. Indywidualnie doświadczysz po części fizycznego odczucia swimrunu, ale nie poczujesz ducha zespołowości tej dyscypliny. Trudów i przywilejów związanych z tym, że startuje się razem. Jednak znam sporo osób, które zaczynały od tego typu startu i później wśród innych solistów znajdywały osoby, z którymi teraz walczą od startu do mety razem. Dlatego w tym roku, zdecydowaliśmy się przywrócić na Wiórach – ściganie się w swimrunie solo. Solo to też możliwość startu dla tych, którzy zapisani byli z partnerem na wspólny start, ale w ostatniej chwili, ktoś złapał kontuzję lub się rozchorował i nie ma już możliwości znalezienia na szybko partnera. Wtedy tacy zawodnicy mogą wystartować solo i nie tracić startu” – mówi Jędrzej Maćkowski – Dyrektor Wyścigu Swimrun Wióry

O czym należy pamiętać startując w swimrunie solo?

Po pierwsze o tym, by mieć oczy i uszy szeroko otwarte na innych solistów. W zespole zawsze Twój partner ma Twoje samopoczucie na uwadze. Jest Twoją pierwszą pomocą. W startach solo to inni zawodnicy muszą się o siebie troszczyć. Pamiętajmy ścigamy się, ale nie za wszelką cenę. Jeśli zauważymy coś niepokojącego podczas odcinka wodnego, poinformujmy ratowników. Jeśli na biegu, stańmy zapytajmy w czym można pomóc. Nie pozwólmy, by startujący zawodnicy solo, pozostawali zdani tylko na samych siebie, w chwilach słabości.

Po drugie solo możemy na Wiórach wystartować tylko na krótkim dystansie ok 12 km biegu i 2,5 km pływania. Nie dopuszczamy solistów na długim dystansie.

Po trzecie traktujcie swimrun solo, jak zachętę by kiedyś spróbować wystartować w zespole. Nawet jeśli mówicie, że jesteście indywidualistami, to warto uczyć się współpracy, a swimrun uczy jej w piękny sposób.

Zapraszamy zatem na Wióry – już 24 sierpnia. Zapisywać można się do ostatniej chwili. Robiąc to jednak do końca lipca, gwarantujecie sobie odpowiedni rozmiar pamiątkowej koszulki.

Zapisy Swimrun Wióry 2019 

Anna Lis

LEAVE A COMMENT