fbpx

O Goswimrun.pl

kontakt: mail biuro(małpa)goswimrun.pl
tel: 600872376 – Jędrzej Maćkowski – w sprawach sprzętowych
tel: 696422542 – Anna Lis – w sprawach organizacyjnych

Zapraszamy też do śledzenia nas na

FACEBOOK oraz INSTAGRAM

Goswimrun.pl – specjaliści od swimrunu

Nie jesteśmy teoretykami. Jesteśmy praktykami. Sami na sobie lubimy wszystko sprawdzić, dlatego od 2015 roku uprawiamy tę dyscyplinę ponosząc sukcesy i porażki. Wychodzimy jednak z założenia, że siedząc wygodnie w fotelach nie da się odkrywać świata. Dlatego Was też zachęcamy do tego, by na własnej skórze poczuć czym jest swimrun.

W tym celu, prowadzimy treningi otwarte, weekendowe obozy swimrunowe, szkolenia a wisienką na torcie są zawody, takie na których sami byśmy chcieli wystartować! Swimrun Wióry! Naszą ambicją jest, by ta strona stała się miejscem skupiającym polskich swimrunnerów.

Pomysłodawcą i współorganizatorami zawodów, o których piszemy jest pierwszy Polski Swimrun Team w składzie Jędrzej Maćkowski, szerzej znany jako odgrubasadoultrasa.pl i Rafał Bebelski – członek sztafety pływackiej Szwecja-Polska #pozahoryzont 

„Oczarowała nas ta surowa i wymagająca dyscypliną sportu, do tego stopnia, że postanowiliśmy przenieść ją do Polski. Tak narodził się pomysł stworzenia Swimrun Wióry w sercu Gór Świętokrzyskich. Ideą jest, tak jak w skandynawskich zawodach, maksymalne wykorzystanie dzikiej przyrody, która na czas wyścigu staje się areną zmagań zawodników.” – Jędrzej Maćkowski   

Całość spina firma Analogowi, która zaufała szalonemu pomysłowi obu Panów i przyczyniła się do zbierania przez nich doświadczenia startowego za granicą, m.in. w celu zorganizowania w Polsce zawodów na światowym poziomie. 

2016

Zawodnicy GoSwimrun Team w 2016 roku przetarli innym rodakom szlaki na legendarnych zawodach – norweskiego Rockmana – uznawanego za jedno z najtrudniejszych swimrunowych wyzwań.

2017

Nasze teamy, w różnych składach startowały 7 razy w Polsce i za granicą

Drużyna w składzie Jędrzej Maćkowski i Marek Szymczak jako 26 zespół na świecie zamknął pełną pętlę Rockmana wraz z odcinkiem specjalnym, przygotowanym tylko dla najszybszych – Dragons Neck!
Aśka Garlewicz z Bartkiem Czyżem – zwyciężyli w kategorii generalnej na długim dystansie na Wiórach.
Bartek Czyż i Wojtek Szeliga – wygrali w kategorii generalnej na długim dystansie nad Soliną
Marek Szymczak i Domonika Sosnowska – wygrali kategorię mix na długim dystansie nad Soliną

2018

Nasze zespoły wystartowały w Pucharze Świata OtillO na Hwarze w Chorwacji (4 zespoły), Uto w Szwecji (3 zespoły), Wyspach Scilly na Atlantyku należących do Wielkiej Brytanii (3 zespoły).

Dodatkowo dwóm zespołom Goswimrun.pl (Jackowi Śliwińskiemu i Wojtkowi Ptakowi oraz Jędrkowi Maćkowskiemu i Rafałowi Bebelskiemu) udało się wystartować na Mistrzostwach Świata w Szwecji. Wraz z nimi, był tam też inny polski zespół –  Runicorn Team (Asia Garlewicz i Marek Szymczak). Są to pierwsze trzy polskie zespoły, którym na MŚ udało się zakwalifikować! 

Chcecie się dowiedzieć, czegoś więcej o swimrunie, macie jakieś pytania. Kontaktujcie się śmiało!

kontakt: mail biuro(małpa)goswimrun.pl tel: 600872376 – Jędrzej Maćkowski