fbpx

Rozrywkowe zawody – Fun Swimrun w Bydgoszczy!

Swimrun rozwija się w ekspresowym tempie, co nas bardzo cieszy. Właśnie pojawiła się nowa impreza, która jest bardziej zabawą w konwencji swimrunu – „Fun Swimrun” w ramach „Wody Bydgoskiej”. Porozmawialiśmy chwilę z organizatorem Tomaszem Dobrowolskim – koordynatorem projektu Aktywna Bydgoszcz prowadzonego przez miasto Bydgoszcz.

Skąd pomysł na swimrun?

Pomysł na zorganizowanie imprezy wziął się ze spotkań z naszym Ambasadorem Marki Aktywna Bydgoszcz
–organizatorami Bydgoszcz Triathlon oraz firmą klubben.pl. Oba te podmioty są mocno zaangażowane w organizowanie imprez sportowych z nastaniem na imprezy związane z wodą. To właśnie oni zaproponowali aby 15 sierpnia podczas naszej flagowej imprezy jaką są ogólnopolskie zawody pływackie na Brdzie „Woda Bydgoska” dodać zupełnie coś nowego, co w Skandynawii bije rekordy popularności.  Podjęliśmy wyzwanie i zmieniając trochę formułę Swimrun stworzyliśmy Fun Swimrun. 


Jaki będzie charakter „Fun Swimrun”? Kogo spodziewacie się na starcie?


Chcemy dotrzeć do osób, które po raz pierwszy będą miały okazję do wzięcia udziału w takiej imprezie. Raczej w formie zabawy, a nie samej rywalizacji sportowej, dlatego też chcemy po drodze umieścić kilka przeszkód do pokonania, które będą zlokalizowane i na wodzie i na lądzie. Impreza kierowana jest do osób pełnoletnich oraz tych, którzy ukończyli 16 rok życia i posiadają pisemną zgodę opiekuna prawnego na udział w imprezie. Trasy są tak zaplanowane, że nawet osoba, która pierwszy raz zmierzy się w tego typu zawodach bez problemu będzie je mogła ukończyć.


Jak będzie wyglądała trasa?Start i meta zostaną zlokalizowane na Wyspie Młyńskiej, zawodnicy będą startować w 10 sekundowych odstępach czasowych. Po przepłynięciu pierwszego odcinka,  zawodnicy wychodzą z wody przy Rybim Rynku, następnie mają do pokonania trasę biegową o długości blisko 2km. Potem ponownie wchodzą do wody, płyną ok. 335metrów, wychodzą przy przystanku tramwaju wodnego przy Hotelu Słoneczny Młyn. Tutaj znajdować się będzie punkt z wodą i owocami. Dalej bulwarami wzdłuż Brdy biegną, aż do Opery Nowa. Tam po raz ostatni wchodzą do wody i mają do pokonania dystans ponad 700m. Na trasie będą ustawione również przeszkody, jednakże ich charakter na chwilę obecną niech będzie elementem niespodzianki.„Fun Swimrun” towarzyszy „Wodzie Bygoskiej”, jak będzie wyglądał ten wyścig?


IV Ogólnopolskie Zawody Pływackie na Brdzie „Woda Bydgoska” są imprezą  przeznaczoną dla osób które mają doświadczenie w pływaniu w otwartych zbiornikach wodnych. Wyścigi mają charakter rywalizacji sportowej -prowadzony będzie profesjonalny pomiar czasu. Dopuszczalny jest udział zawodników w piankach lub bez pianek pływackich. Przewidziano wyścigi na trzech dystansach: 2800 metrów 1600 metrów i 650 metrów.  Wyłonieni i nagrodzeni zostaną zwycięzcy w kategorii „Mężczyźni” i w kategorii „Kobiety”. 


„Fun Swimrun” i „Woda Bydgoska” odbędą się 15 sierpnia 2017 r.


Zapisy na stronie organizatora: www.aktywna.bydgoszcz.pl

 

LEAVE A COMMENT