fbpx

Pianka do swimrunu NU Complements z dokładanymi rękawkami

Pianka do swimrunu NU Complements Triton.01 – okrzyknięta w największym międzynarodowym teście pianek do swimrunu jako najlepszy debiut! Cieszy nas to tym bardziej, że Goswimrun.pl – jest wyłącznym dystrybutorem sprzętu NU Complements na Polskę. 

Pianka do swimrunu NU – co w niej urzeka?

Od ostatniego roku zaobserwować można nowy trend w projektowaniu pianek do swimrunu, łamiący lekko podział pianek na wody ciepłe i zimne. Mowa o piankach combo, czyli takich które sprawdzą się zarówno podczas startów, gdzie może dokuczać nam zimno, jak i tych gdzie narażeni jesteśmy na przegrzanie. Jedną z nich jest pianka do swimrunu NU Complements Triton.01


 

Prototyp tej pianki testowany był w ubiegłym roku przez jej głównego projektanta i swimrunowego zapaleńca – Xaviera Garcia Carabi, który zajął wraz ze swoim teamem 7 miejsce na Mistrzostwach Świata OtillO – startując właśnie w piance swimrun NU.

Czym wyróżnia się model swimrun NU Triton.01. ?

Podstawowa sprawa to mocny ale zarazem elastyczny neopren oraz dokładane rękawki, które pozwalają na dopasowanie pianki w zależności od temperatury wody i otoczenia. To Ty decydujesz, czy lecisz na długo, czy na krótko!? Zakładasz, czy ściągasz rękawki!? Prosta rzecz a naprawdę na miarę małej rewolucji w swimrunie. Wcześniej zawodnicy obcinali swoje pianki, teraz jednak większość pianek już z taśmy produkcyjnej schodzi z krótkimi nogawkami i rękawami.

pianka NU Complements foto: Piere Magnez OtillO WCH

Jednak by nie musieć kupować dwóch rodzajów pianek – długiej i krótkiej – zdecydowano się na dokładane rękawy. Takie rękawki w przeciwieństwie do tych obciętych, nie zsuwają się z rąk, zabierając czas na ich ponowne naciąganie, tracąc założenia podniesienia termiki i komfortu zawodnika. Trend dokładanych rękawków w roku 2018 jest już wyraźnie widoczny i gdybyśmy mieli przewidywać co przyniesie kolejny rok, to na pewno będzie to jego pogłębienie. Zerknijcie na wyniki wspominanego już międzynarodowego testu pianek.

Dane techniczne pianki do swimrun NU Triton.01?

Jest to model – unisex. Wyróżnia ją rozmieszczenie w newralgicznych miejscach różnej grubości neoprenu, tak by dać maksymalną wyporność w wodzie, a zarazem idealną swobodę ruchów na lądzie. Grubości neoprenu od 1,5 mm do 5 mm! Pianka wyposażona jest w jeden suwak z przodu (YKK). Łatwo dostępną kieszonkę na lędźwiach. Kołnierzyk i wykończenia przy rękawkach, nadgarstkach i udach są mocno przylegające. Dzięki temu woda nie dostaje się do środka podczas wskakiwania do niej. To olbrzymi plus do komfortu i termiki w porównaniu do innych pianek. Rękawki w piance są dokładane – idealne rozwiązanie na chłodniejsze starty. 

Chcesz wiedzieć o Tritonie więcej – weź go na testy i sam przekonaj się o jego zaletach.

autor: Anna Lis

LEAVE A COMMENT