fbpx

Make plastic fantastic – medale Swimrun Wióry

Jesteśmy w środku sezonu swimrunowego. Zapewne dla większości z Was udział na Wiórach nie będzie pierwszym startem i zakładamy, że już teraz możecie odpowiedzieć na pytanie co Was skusiło do spróbowania tej dyscypliny? Przekraczanie granic, rywalizacja, praca zespołowa, czy może bliskość i zgoda z naturą?

fot. Goswimrun.pl

Dla nas to kombinacja tych składowych. Niestety z każdym rokiem podróżując po swimrunowej mapie Polski mamy wrażenie, że ta zgoda z naturą polega na tym, że NATURA ma się godzić na to co oferuje jej człowiek. 

A przecież to my wchodzimy z butami w te „piękne i malownicze” miejsca. Dlatego jesteśmy odpowiedzialni żeby „piękne i malownicze”  zostały jak najdłużej. Postarajmy pozostawić najmniejszy ślad po sobie, a w miarę możliwości zminimalizujmy ten, który już jest zostawiony.

Od pierwszej edycji staramy się na Wiórach ograniczać jednorazowy plastik do minimum,  udoskonalamy logistykę transportu i ograniczamy przewozy „pustego powietrza”, segregujemy odpady po skończonych zawodach, sprzątamy trasę w wielu miejscach nie tylko po nas. Współpracujemy z markami dla których ochrona otaczającego świata jest istotna i sami propagujemy wiedzę o dbaniu o środowisko. Choć nam samym zdarza się wielbłądzić, wierzymy, że małymi krokami naprawdę możemy zrobić duży skok.

fot. Goswimrun.pl

Dlatego kolejnym naszym kroczkiem po wyeliminowaniu jednorazowych kubków, na rzecz obowiązkowych wielorazówek, wody na punktach „ze zgrzewek” na rzecz tej z dużych butli na wymianę, możliwości startu we własnym, odpowiednio dla dystansu kolorystycznie dobranym czepku… będą medale z recyclingu.

Tak, w tym roku postawiliśmy na śmieci. Plastik raz wprowadzony do obiegu, nie opuszcza go. Jego forma może być kilka razy zmieniana, finalnie jednak i tak pozostanie. Dlatego część tego surowca, który znaleźliśmy nad Wiórami, z pomocą ludzi z Boomplastic zamienimy w pamiątkową formę medali. Mamy nadzieję, że będą one Wam przypominały, o tym że los środowiska leży w naszych rękach.

#onetrashaday #jedenśmiećdziennie

 

 

Autor: Ania Lis

1 Comment

LEAVE A COMMENT