fbpx

Stanik do swimrunu i biegania z kieszonkami na żele – test

Dzięki uprzejmości Goswimrun.pl miałam okazję przez kilka ostatnich tygodni testować stanik do swimrunu – LapaBra, który jest alternatywą do znanej już na rynku koszulki swimrunnowej LapaShirt. Pierwsze obawy po złapaniu topu do ręki – czy ten ultra lekki i elastyczny stanik do swimrunu i biegania na pewno będzie trzymał to co trzeba ??

Jak się okazuje trzyma biust i to bardzo porządnie, więc można skakać, latać i nic nam nie będzie przeszkadzać. LapaBra jest dostępny w czterech rozmiarach: XS, S, M i L. Producent radzi dopierać rozmiar na podstawie obwodu klatki piersiowej, ale w moim odczuciu, jako że mamy do czynienia ze stanikiem sportowym lepiej wziąć troszkę mniejszy. Po kilku treningach oraz jednych nieco dłuższych zawodach mogę powiedzieć, że LapaBra ma sporo zalet i na upartego można znaleźć również minusy, czy raczej pewne braki. Trudno jednak wymagać od tak małego skrawku materiału, by pomieścił sprzęt na całe swimrunnowe zawody, czyli zawartość małego biegowego plecaka.

stanik do biegania i swimrunu

Lapa Bra NU Complements

Plusy:

  • Nie nasiąka wodą, wiec nie mamy uczucia „klejenia się do ciała”

  • Nie miałam żadnych podrażnień, co się zdarzało w innych stanikach (szczególnie na linii dekoltu)

  • Bardzo wygodny do biegania (materiał jest elastyczny, a jednak trzyma mocno i nic „nie skacze”)

  • Szybki dostęp do żeli, batonów (mi się zmieściło do kieszonek w sumie 6 żeli i było jeszcze trochę luzu)

  • Umożliwia szybkie chowanie ewentualnych śmieci – papierków po żelach itp.

  • Sprawdza się również doskonale jako biegowy top do biegów ulicznych i górskich lub do triathlonu.

Minusy:

  • Nie mieści soft flasków, nawet tych 250ml, więc ciągle trzeba upychać je po boczkach (ale co to za zawody bez zgubionego flaska ?)

  • Nakładanie cieplejszej koszulki pod piankę uniemożliwia korzystanie z kieszonek w staniku, więc na zawody w zimniejszej aurze LapaBra będzie mniej praktyczny

  • Pojemność kieszonek jest w brew pozorom bardzo duża, ale byłam zmuszona ograniczyć ilość pakowanych rzeczy, bo jednak trzeba jakoś piankę dopiąć jakoś, a na biuście jest ona najbardziej opięta (nadmiar rzeczy można oczywiście spakować do tylnej kieszeni w piance)

 

tabela rozmiarów stanik Lapa Bra NU Swimrun

LapaBra jest bardzo dobrym rozwiązaniem na starty w ciepłych warunkach. Według mnie w wodzie powyżej 15 stopni można już spokojnie startować bez dodatkowej koszulki ocieplającej. LapaBra umożliwia bardzo łatwy i szybki dostęp do żeli i batonów, które wcześniej zawsze pakowałam do dodatkowego pasa z kieszonką. Jednak pojemność takiego pasa była trochę mniejsza niż stanika oraz dostęp do kieszeni z zamkiem był trudniejszy. W swimrunie każdy gram się liczy, ale też przy dużej ilości niesionego sprzętu ważny jest komfort – i te dwie cechy, dzięki swojej funkcjonalności, spina LapaBra tak dobrze jak piersi podczas zawodów. Generalnie, lekkość, wygodę i funkcjonalność.

tester: Kasia Bogdańska Fall into Swimrun

PS. Zainteresował cię ten produkt przeczytaj testy koszulki z kieszonkami przeprowadzone przez biegacza górskiego i triathlonistę Krasusa oraz eksperta triathlonowego el Capitano

 

LEAVE A COMMENT