fbpx

Kalendarz Swimrun 2020

 Kalendarz Swimrun 2020 w Polsce

Swimrun rozwija się prężnie nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Z roku na rok rośnie liczba zawodników jak i imprez na których mogą się ścigać. W tym roku środowisko otwiera się bardziej na solistów, jednak z założeniem, by ułatwić im pierwszy start oraz poznanie innych zawodników, którzy podobnie jak i oni nie umieją, bądź nie wiedzą jak znaleźć partnera na dłuższe starty. Jak będzie wyglądało to w tym roku?

 • 10.05 GS Kapija: Swimrun Industrialny Januszkowice (Dolny Śląsk) 13+2 solo i team

  W tym roku po raz kolejny będzie można się ścigać w tej kameralnej imprezie, która zyskała wśród zawodników dużą sympatię. W Januszkowicach nie uświadczymy długich dystansów. Jest to impreza otwierająca wczesną wiosną sezon swimrun w Polsce.
   
 • 23.05 Aquaman Swimrun Jeziorak (Warmia): 10+1.5 / 23.5+3 / 31+5 /  tylko team

  Debiutujący rok temu Jeziorak ściągnął dużą ilość zawodników kusząc ich najdłuższym Jeziorem w Polsce. Długich pływań jednak nie ma się tu co obawiać, w szczególności, że to dopiero początek sezonu. To na co możemy natomiast liczyć to długie, dość płaskie odcinki biegowe, co czyni tę trasę bardzo szybką na każdym z trzech dystansów. Są to zatem trasy, które naszym zdaniem zdecydowanie przypadną do gustu biegaczom.


 • 21.06 Swimrun Series Stężyca (Kaszuby): 4+1 solo / 8+2 solo/ 21.5+4 team

  Tu na Kaszubach na dwóch krótszych dystansach ścigamy się tylko solo. Te trasy zostały zaprojektowane tak, by móc czuć doping kibiców na wielu fragmentach trasy, co pod tym względem, czyni je wyjątkowymi. Chcąc natomiast przekonać się, że Kaszuby to takie trochę góry północy i wybrać się na dłuższą trasę, trzeba wystartować w zespole. W tym roku zostanie najprawdopodobniej dodany też jeszcze jeden dłuższy dystans, tak by móc zaliczyć słynną Wieżycę – najwyższe wzniesienie na całym Niżu Europejskim. Tutejsze trasy przez zawodników są określane jako jedne z bardziej malowniczych. Teren po którym poruszają się zawodnicy jest tak wybrany, by zrównoważyć szanse dobrych pływaków i biegaczy.

 • 25.07 Aquaman Swimrun Międzychód (Wielkopolska): 5+1 /10+2 /20+4 /  tylko solo

  O tej lokalizacji jeszcze nie można za dużo powiedzieć, gdyż dopiero debiutuje na swimrunowej mapie Polski. To co wiadomo na pewno będzie to jedyny swimrun w naszym kraju, który dopuszcza tylko solistów. Tu zatem nie pościgasz się chcąc robić to w zespole. 
   
 • 22.08 Goswimrun.pl Wióry (Góry Świętokrzyskie): 12+2 solo i team / 25+5 team

  Tu zdecydowanie rozgrywa się jeden z trudniejszych technicznie swimrunów, jeśli mówimy o dłuższych dystansach. Sprint solo jak i w zespole jest natomiast idealnym miejscem do debiutu w tej dyscyplinie. Trasy rok do roku ulegają lekkim modyfikacjom, tak by można było z nich wyciągnąć jak najwięcej. Tu nie ma drogi na skróty, ani dla zawodników, ani dla nas jako organizatorów. Kto był ten wie – strome i śliskie wąwozy, podejścia na których pomagać trzeba sobie używając liny, nadbrzeżne skarpy i widoki na niczym nieograniczone przestrzenie nad olbrzymim zalewem Wióry. Finalny kształt tras dyktuje poziom wody, zasilany z dwóch górskich rzek. Teren jednak po którym poruszają się zawodnicy jest tak wybrany, by zrównoważyć szanse dobrych pływaków i biegaczy. 

 • 29.08 Polswimrun Sumin: (Kociewie) 11.5+2 solo/ 22.5+5 soli i team / 35+7 solo i team 

  Sumin natomiast może pochwalić się najdłuższym stosunkiem pływania, spośród polskich imprez. Tu trzeba umieć pływać, by bić się o najwyższe lokaty. Trasy biegowe nie są raczej trudne, są dość płaskie potrafią jednak być dość grząskie i organizatorzy nie boją się puszczać zawodników na tzw. „szagę” przez las. To czyni niektóre z odcinków dość technicznymi odcinkami biegowymi.
 • 12.09 Swimrun Poland Solina(Podkarpacie): 40+5.5 / 20.5+3.5 / 10+1.5 tylko team

  Wszystkim znana Solina ściąga zawodników przewyższeniami jakie oferuje tutejszy teren. To już przecież początek Bieszczad. Poprowadzona solińskimi wzgórzami trasa jest bardzo malownicza i na najdłuższym dystansie wymagająca. Krótsze dystanse są kierowane dla debiutantów w tej dyscyplinie i osób, które nie chcą ścigać się na bardzo długich trasach. Poziom trudności jest wprost proporcjonalny do różnicy długości trzech dystansów, na których można ścigać się klasycznie tylko w parach. 

 

 • 19.09 Goswimrun.pl Swimrun Nidzica start w zespołach i solo.  Nowa lokalizacja, pierwsza edycja, dwa dystanse. Swimrun wkracza na Mazury. Dokładnie okolice jeziora Omulew.  Piękna okolica, czyste jeziora i cisza. Trasa szybka a suwak trudności zdecydowanie przesuwa się w stronę lewą czyli średnio trudna. Dobra okazja do debiutu i zakończenia sezonu swimrunowego w tak malowniczym terenie. 

Czy już wybrałeś gdzie wystartujesz w tym roku? Imprezy z aktywnymi linkami są imprezami, które organizujemy lub współorganizujemy. Fajnie się będzie na nich z Wami spotkać i poznać.  W razie pytań i wątpliwości śmiało do nas piszcie. Jak będziemy umieli coś doradzimy.