fbpx

Kalendarz Swimrun 2022

 Kalendarz Swimrun 2022 w Polsce

Swimrun rozwija się prężnie nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Z roku na rok rośnie liczba zawodników jak i imprez na których mogą się ścigać. W tym roku środowisko otwiera się bardziej na solistów, jednak z założeniem, by ułatwić im pierwszy start oraz poznanie innych zawodników, którzy podobnie jak i oni nie umieją, bądź nie wiedzą jak znaleźć partnera na dłuższe starty. Jak będzie wyglądało to w tym roku?

  •  21.05.2022 Swimrun Industrialny
  • 28.05.2022 Polswimrun – Swimrun Sumin
  • 11.06 Goswimrun.pl Wióry (Góry Świętokrzyskie): 12+2 solo i team / 25+5 team

    Tu zdecydowanie rozgrywa się jeden z trudniejszych technicznie swimrunów, jeśli mówimy o dłuższych dystansach. Sprint solo jak i w zespole jest natomiast idealnym miejscem do debiutu w tej dyscyplinie. Trasy rok do roku ulegają lekkim modyfikacjom, tak by można było z nich wyciągnąć jak najwięcej. Tu nie ma drogi na skróty, ani dla zawodników, ani dla nas jako organizatorów. Kto był ten wie – strome i śliskie wąwozy, podejścia na których pomagać trzeba sobie używając liny, nadbrzeżne skarpy i widoki na niczym nieograniczone przestrzenie nad olbrzymim zalewem Wióry. Finalny kształt tras dyktuje poziom wody, zasilany z dwóch górskich rzek. Teren jednak po którym poruszają się zawodnicy jest tak wybrany, by zrównoważyć szanse dobrych pływaków i biegaczy. 
  • 09.07.2022 Goswimrun.pl Swimrun Niespodzianka
  • 23.07.2022 Garmin Swimrun Gołdap 
  • 18.09 Goswimrun.pl Swimrun Nidzica start w zespołach i solo.  Nowa lokalizacja, pierwsza edycja, dwa dystanse. Swimrun wkracza na Mazury. Dokładnie okolice jeziora Omulew.  Piękna okolica, czyste jeziora i cisza. Trasa szybka a suwak trudności zdecydowanie przesuwa się w stronę lewą czyli średnio trudna. Dobra okazja do debiutu i zakończenia sezonu swimrunowego w tak malowniczym terenie. 

Czy już wybrałeś gdzie wystartujesz w tym roku? Imprezy z aktywnymi linkami są imprezami, które organizujemy lub współorganizujemy. Fajnie się będzie na nich z Wami spotkać i poznać.  W razie pytań i wątpliwości śmiało do nas piszcie. Jak będziemy umieli coś doradzimy.