fbpx
Swimrun polska

Ich wspólna droga na Mistrzostwa Świata w Swimrunie zaczęła się na Wiórach!

Od Swimrun Wióry do Mistrzostw Świata

Mowa o Aleks Siwczuk i Magdalenie Mostowskiej z like wombats / goswimrun.pl Dziewczyny wcześniej startowały w biegach górskich i ultra, próbowały sił w triathlonie, pływały też w wodach otwartych. Rok temu postanowiły sprawdzić się jako zespół w swimrunie. Ich pierwszym wspólnym startem był Swimrun Wióry, gdzie rozbiły bank meldując się na mecie jako pierwszy zespół kobiecy (to nie było trudne, bo tylko one na najdłuższym dystansie w tej kategorii brały udział).

Postanowiły jednak powalczyć z facetami i mixami. Efekt 3 miejsce w generalce! Poprzeczkę dziewczyny postawiły zatem wysoko, nie tylko innym damskim zespołom, ale również sobie. Za kolejny cel wybrały Mistrzostwa Świata OtillO w Szwecji. Jeszcze w 2019 roku.

Przeczytaj ich relację z wyścigu Swimrun Wióry 2018 dla magazynu Ultra

Albo grubo albo wcale

Nice było zatem czasu na zdobywanie punktów systemem pucharowym. Panie wiedziały, że trzeba zakwalifikować się bezpośrednio. Stając na podium jednej z imprezy z cyklu Pucharu Świata lub jak najbliżej go.

Plan wydawał się tak prosty, że aż realny. Niestety jak to w życiu kontuzja sprawiła, że plan ten już od pierwszego w sezonie startu na Hvarze oddalał się.  Dlatego po zdobyciu kwalifikacji podczas ostatniego startu dziewczyny, jak to same określiły – były lekko przytłoczone, tym co się udało wywalczyć.

„Jak startujesz z myślą, że to, co robisz oddala Cię kompletnie od obranego celu, to przez kilka dłuższych chwil nie możesz ogarnąć rzeczywistości, gdy cel okazuje się leżeć już na talerzu.” – Aleks Siwczuk z like a wombats / goswimrun.pl

Swimrun polska

pierwsze Polski na Mistrzostwa Świata w Swimrunie Siwczuk i Mostowska

 

Tak więc mamy pierwszy polski kobiecy zespół, który pojedzie na Mistrzostwa Świata w Swimrunie! Tym samym dołączają do pozostałych trzech! Przed nimi nie lada ultra wyzwanie – 65 km lądem i 10 km wpław. Bezpośrednie kwalifikacje Aleks Siwczuk i Magdalena Mostowska z like a wombats / @goswimrun.pl zdobyły podczas wyścigu na Archipelagu Scilly. Panie wywalczyły 4 msc w kategorii i 55 w klasyfikacji generalnej z czasem 6 godzin 50 minut i 22 sekundy. Do pokonania miały 29 km biegi i 8,3 km pływania!

swimrun wiory

Zwycięski slot na Mistrzostwa Świata do Szwecji

A tak wyglądał wyścig na tym malowniczym Archipelagu rok temu. Na żywo jest jeszcze piękniej. Wiemy co mówimy. Byliśmy tam 🙂

Gdyby ktoś miał ochotę powtórzyć ścieżkę dziewczyn jest jeszcze kilka miejsc na tegoroczny start Swimrun Wióry 2019

 

LEAVE A COMMENT