fbpx

Head Rough Shorty – znaczy się krótko i szorstko

Head – to od nich zaczęła się ta zabawa

To właśnie od Heada zaczęła się cała zabawa w swimrun, gdy szwedzki oddział firmy zdecydował się na adaptacje pianki triathlonowej, przeszywając suwak na przód. To już jednak odległa historia, a od tego czasu zmieniło się bardzo wiele i co najfajniejsze z roku na rok swimrunowe rozwiązania są coraz ciekawsze. Jednym z nich jest Head Rough Shorty Swimrun.

Head Rough Shorty – co ją wyróżnia?

To podstawowy model Heada. Jest to krótka pianka, która posiada dwa zamki. Po jednym z przodu i z tyłu. To jej olbrzymi plus, w szczególności dla debiutantów, startujących lub trenujących solo. Head Rough Shorty to też coś dla tych, którzy piankę swimrunową. Dzięki dwóm suwakom z pianki łatwo samemu się rozebrać. Co ciekawe triathloniści, którzy nie walczą o jakieś wysokie lokaty zaczynają rozglądać się za takimi piankami, by mniej czasu spędzać w strefie zmian.

Pianka wyróżnia się kolorystycznie dwoma czerwonymi panelami w górnej części. Jak sama nazwa wskazuje – rough z angielskiego – oznacza „szorstki”. Pianka jest bardziej odporna na zadrapania, rozdarcia – krótko mówiąc  idealna na „krzaki” i trening w nieznanym terenie. A taki przecież w swimrunie jest najfajniejszy. Przez wielu tego typu modele są wybierane jako pianki treningowe. Dla wielu zawodników przygoda ze swimrunem rozpoczyna się właśnie od takich pancernych i wielofunkcyjnych modeli, z których dopiero jak przekonają się do dyscypliny przesiadają się na wyższe modele.

foto: garmin swimrun series

Zastosowany w tym przypadku materiał to nylon pokryty neoprenem. To właśnie ten nylon zapewnia elastyczność i trwałość. Pianka ta jest wygodna w wodzie i jak na tani model ma bardzo przyzwoitą elastycznością ramion. To do czego możemy się przyczepić, to ciężar mokrej pianki – zaraz po wyjściu z wody . Oczywiście, że wiemy, że to naturalne, że nylon trzyma więcej wody, ale trzeba na to zwrócić uwagę, by ktoś kto ma w planach długie starty o tym wiedział. Wówczas każdy kilogram więcej to dodatkowy wysiłek.

Na jakie starty wybrać ten model?

Head Rough Shorty to model do krótszego ścigania – naszym zdaniem maksymalnie do 3, no może 4 godzin. Później ciężar pianki staje się dość mocno odczuwalny. Zawsze jest coś za coś. Konstruktorzy pianki zapewne też mieli dylemat, czy wybrać piankę cięższą ale pancerną, czy lżejszą i bardziej delikatną. Finalnie zdecydowali się na opcję nr jeden. Krótko mówiąc Head Rough, to bardzo trwały kombinezon, który nie zawiedzie Cię podczas treningu lub krótkich startów w wodach cieplejszych. Warto zwrócić uwagę na określenie wody cieplejsze, a nie cieplejsze starty, bo sama pianka jest dość gruba – czytaj ciepła na lądzie ale przez to, że jest szyta a nie klejona – jest dość chłodną pianką w wodzie. Szwami dostaje się szybko zimna woda, wychładzając organizm.  Do elastyczności natomiast, czy to suchej, czy mokrej pianki nie można mieć zastrzeżeń. Jest wręcz wzorowa – nawet mimo tego, że jej krótkie rękawki sięgają za łokieć.

Podstawę pianki stanowi 2 mm warstwa nylonu pokryta neoprenem który zapewnia dużą mobilność i zapewnia swobodny ruch w okolicy bioder podczas biegania oraz zapewnia dużą wytrzymałość stroju. 

Co o Head Rough Shorty należy jeszcze wiedzieć.

Pianka posiada:

  • 3mm panele na klatce piersiowej i górnej części uda zapewniają bardzo dobrą wyporność
  • dwie łatwo dostępne, choć małe kieszenie wewnętrzne do przenoszenia dodatkowych przedmiotów np. żeli energetycznych
  • dodatkowo zastosowano nylonowe pętle z tyłu i przodu, które ułatwiają przymocowanie liny, gdy startujemy w parach

Jeśli masz ochotę przetestować Head Rough Shorty lub wypożyczyć go na start pisz do nas na biuro@webd.pl

Pomożemy wybrać Ci odpowiedni rozmiar. Warto zaznaczyć, że Rough Shorty to jeden z nielicznych modeli pianek swimrunowych, które potrafią zmieścić potężnych zawodników. Jeśli natomiast zdecydujesz się na jej zakup – fajnie będzie jak zrobisz to u nas 🙂

LEAVE A COMMENT