fbpx

GoSwimrun Vlog#2 – atest trasy Garmin Swimrun Series w Stężycy

Atest to brzmi dumnie, więc do „zaatestowania” trasy w Stężycy zaprosiliśmy naszego zawodnika, który już w ręku trzyma swoją przepustkę na Mistrzostwa Świata w Swimrunie OtillO 2018.  Mowa o Jacku Śliwińskim z NuComplements Goswimrun.pl Team. Przypomnijmy, że w kwietniu na chorwackiej wypie Hvar Jacek wraz z Wojtkiem Ptakiem, ścigając się z najszybszymi zespołami na świecie, wywalczyli bezpośrednio kwalifikacje na Mistrzostwa. 

Jacek niestety nie będzie mógł wystartować w Stężycy, by zmierzyć się z braćmi Ławickimi i braćmi Najmowicz – elitą polskiego triathlonu, która zapowiedziała swój udział w tej imprezie. W tym czasie będzie bowiem na Pucharze Europu w Niemczech w Pięcioboju Morskim – jego głównej dyscyplinie sportu, w której reprezentuje Polskę w ramach kadry Wojskowego Zespołu Sportowego z Gdyni. 

Nie trzeba było go zatem długo namawiać, by w majówkę na szybko – przynajmniej ja miałem takie wrażenie, pędząc za nim na holu z prędkością 4:15/km, obskoczyć trasę w Stężycy. Zobaczyć co się zmieniło – przeszła bowiem przez tamte tereny późną jesienią duża trąba powietrzna, oraz dać trasę do oceny, komuś kto ma już przetarcie w startach międzynarodowych. 

Ocena trasy przez była, krótka i zwięzła – jak wojskowa komenda:

„Trasa wymagająca ale bardzo szybka. Sporo fajnego pływania. Tereny urokliwe i wyjścia z wody takie, że niektórzy będą to robili na czterech łapach. Na metę bez względu na czas wbiegną z bananem na twarzy.”

Mowa oczywiście o dystansie długim 25 km. Trasy sprintu i super sprintu zaprojektowane są tak, by zachęcić debiutantów do swimrunu oraz dać możliwość kibicom bezpośredniego dopingu niemal na całej trasie. Jeśli myślisz o którymś z tych startów, czasu pozostało niewiele. Jak mówią organizatorzy „pakiety odpływają”. Więcej informacji na www.swimrunseries.pl

autor: Jędrzej Maćkowski

LEAVE A COMMENT