fbpx
cut off swimrun

CUT OFF – 10:30

To nie jest fajna chwila ani dla organizatorów, ani dla zawodników. Cut off, czyli odcięcie na trasie. Każdy team, który do określonego miejsca dotrze wolniej niż założono – musi przerwać wyścig! :/ Po co to się robi? Odpowiedź jest prosta – dla bezpieczeństwa zawodników. Jeśli do tego momentu nie byliście w stanie osiągnąć odpowiedniego tempa, to my jako wyznaczający tę trasę wiemy, że dalej będzie tylko gorzej. Mówiąc przekornie – łatwo już było. 

Prosimy uszanujcie to. Jeśli waszemu teamowi zdarzy się na 3 punkt energetyczny wbiec po czasie lub nie zdążyć go opuścić przed 10:30, nie dyskutujcie z osobą, która poinformuje was o końcu wyścigu. Nie złośćcie się na nią. Nie złośćcie się na siebie – może to oznacza, że nie był to Wasz dzień lub że mocniej trzeba przyłożyć się do treningów. 

Zapowiadaliśmy, że zawody te nie są proste. Ich ukończenie da Wam wiele satysfakcji. Najważniejsze jednak by wszyscy w zdrowiu je ukończyli. Tak więc pamiętajcie – jeśli złapie was cut off – to w przypadku Wiórów nie oznacza plamy na honorze. To znaczy, że podjęliście rzuconą Wam rękawice i stoczyliście – ciężką walkę z terenem, własną głową i ciałem.

Dla ułatwienia przedstawiamy wam tabelkę zakładanych czasów zawodników na dystansie długim. Rozbiliśmy zawodników na tych co poruszają się szybko, średnio szybko i wolno. Ci ostatni nie zdążą niestety na cut off. 

tabela szybkości wióry

LEAVE A COMMENT