fbpx
swimrun team poland

Swimrun, czyli swoiste dwa w jednym!

swimrun team poland

Polish Swimrun Team

Ten start miał wyglądać inaczej. Nie znaczy jednak, że będzie wyglądał źle. Jak widzicie Marek to facet na którym niejedna niewiasta zawiesi oko 😉 Jędrek też napina się ile może, by nie wyglądać gorzej. A tak poważnie – kontuzje zdarzają się w każdym sporcie. Pierwotnie Goswimrun.pl miało wystawić na Rockmanie team mieszany. Niestety Iwona Turosz złapała kontuzje i na jej miejsce wskoczył mocarz Marek. Dlaczego piszemy mocarz, bo znamy ten charakter zawodnika, który nie pęka nawet jak już jest totalnie rozsypany. Nie klęka nawet jak już jest na kolanach. Marek zawsze prze do przodu. Historie chłopaków są podobne. Obaj kiedyś nosili na sobie za dużo tłuszczu. Obaj mają cięte języki i specyficzne poczucie humoru. Obaj lubią stawiać sobie ambitne cele i obaj w chili próby potrafią wyłączyć ten guzik w głowie, który świeci się napisem – dalej już nie dam rady! 

Poznali się na zerowej edycji Herdej Suki – ekstremalnego triathlonu. Przez niektórych uważanego za najtrudniejszy triathlon na świecie. Jędrek wówczas startował, a Marek był supporterem zwycięzcy Artura Kurka. Rok później sam stanął na lini tego startu docierając do mety na 4 miejscu. (Zobacz film z towarzyskiej edycji zerowej i pierwszego oficjalnego startu.)

Obaj panowie są finisherami wielu biegów ultra na dystansach od 50 do 150 km. Obaj kończyli wiele triathlonów. Nie ma co ukrywać na lądzie Marek porusza się znacznie szybciej. Jędrek jednak woli trochę szybsze pływanie i temperatura wody, w jakiej przyjdzie im się ścigać nie robi na nim wrażenia (od 5 do 13 stopni Celsjusza!).

I właśnie w połączeniu tych sił upatrujemy ich sukces na najbliższych zawodach. Nie mieli dożo czasu, by się zgrać i przećwiczyć elementy taktyczne. Jędrek zna jednak trasę Rockmana (zobacz film z jego pierwszego startu na tej trasie). Obaj mają wspólny cel – jak najszybciej w całości dotrzeć na linię mety. Trzymajcie za nich kciuki! Będą potrzebne!

ROCKMAN SWIMRUN W LICZBACH

polish swimrun team

LEAVE A COMMENT